Teltház a kivételes hangzást biztosító Lovagteremben

2022. augusztus 13-án, a hatvan fős hallgatói létszámra tervezett, a magyar régizenei műsort előadó Excanto együttes előadására közel százan jöttek el. A hangverseny Czidra Lászlóra, e műfaj mesterére való megemlékezés volt. Az előadók az elhunyt művész kiváló együttesének, a Camerata Hungaricának a repertoárjából is válogattak. A kivételes helyszínen tartott zenei előadás alkalmából az eredetileg négy tagból álló Excanto együttes (Kállay Gábor, Kállay Katalin, Kállay Ágnes, Győri István) két vendégművésszel bővült: Molnár Andreával és Harsányi Zsolttal.
Időutazás volt ez az esti koncert. A Vörös-torony vastag kőfala magába zárta a blockflöte, a cselló, a lant, a dob, a furulya és a dulcián minden rezdülését, megsokszorozva erejét a térben. A hallgatóság hatalmas tapssal jutalmazta a másfél órás koncertért az előadókat.

Szabó Eszter beszámolója
Fotó: Zempléni Fesztivál