Bemutatkozott a Honismeret folyóirat

Az 1990-ben alakult Honismereti Szövetség az 1960-as években kibontakozó Honismereti mozgalom tevékenységére épül.  Folyóiratuk, a Honismeret XLIX. évfolyama jelenik meg idén. Az augusztusi számban (2021/4) a „Szerelmes földrajz” sorozat a Bodrogközhöz kapcsolódó tanulmányokat fűz egybe. Ez adta az apropót arra, hogy a Honismerti Szövetség elnöke, Debreczeni-Droppán Béla és folyóiratuk szerkesztője, Hála József ellátogasson Sárospatakra a Bodrogközi Művelődési Egyesület és a Magyar Nemzeti Múzeum Rákóczi Múzeuma közös rendezvényére.

Előadásuk által az érdeklődők megismerhették a Honismereti Szövetség és folyóiratuk történetét, külön kitérve a szerkesztők munkásságára. Az augusztusi szám hátsó borítóján látható karcsai Árpád-kori templom és a pácini Mágóchy-Alaghy-Sennyei-várkastély a terület két legjelentősebb műemléke. Fehér József, Kováts Dániel, Kókai Sándor, Frisnyák Sándor, Hegyessy Gábor, Viga Gyula, Zvolensky Gabriella írásai felvillantják a Bodrogköz értékeit.

A Honismereti Szövetség könyvbemutatója a honismereti és a helytörténeti kutatások fontosságára hívta fel a figyelmet. Buzdítva arra, hogy minél többen olvassák folyóiratukat, adjanak hírt eseményekről.

Ezen a rendezvényen emlékezett meg a közelmúltban elhuny alapító elnökére, Dr. Bodó Sándorra a Bodrogközi Művelődési Egyesület.  Viga Gyula idézte fel a kiváló etnográfus, muzeológus, tudós életét s a Bodrogközhöz oly sok szállal kötődő embert.