Nyuszi ül a havas fűben…

2023 húsvétja kicsit fehérebbre sikerült a szokottnál. Április hatodikán, csütörtökön Sárospatakon gyönyörű, nagypelyhes hóesésben volt része a lakosságnak. Az ébredő természetre, a színes bokrokra, rügyező fákra puha paplanként borult a friss hó. Mondhatnánk azt is, ami a gyermekeknek kimaradt a téli szünetből, azt megkapták a tavasziban. A Rákóczi-vár kertjében a családok szánkóztak, hógolyóztak, hóembert és hónyulat építettek. Ebben a miliőben fogadta a Magyar Nemzeti Múzeum Rákóczi Múzeuma a négy napos hosszú hétvégére az idelátogatott utazókat. 2023. április 7-én, nagypénteken tavaszköszöntő programmal is készült az múzeum, a húsvéti játszóházban kreatívkodás, kézműves foglalkozás várta az alkotni vágyó kicsiket és nagyokat egyaránt. Hóra ugyan nem készültünk a várban, de tojásfestésre és húsvéti dekorációk készítésére igen. A múzeumpedagógiai térben kapott helyet a program. Színes alkotások készültek, a foglalkozáson együtt alkotott szülő és gyermek. Az elkészített munkákat természetesen hazavihették a családok.

Szabó Eszter beszámolója
Fotó: Szabó Eszter