A Rákóczi Múzeum az ország 8. leglátogatottabb múzeuma.

A MúzeumStat közzétette a 2021-es leglátogatottabb múzeumainak listáját. A Magyar Nemzeti Múzeum Rákóczi Múzeuma a 8. ezen a listán 123 ezer látogatóval. 2021 a Covid járvány következtében nem teljes év  volt, a sárospataki intézmény is csak május közepén nyitott ki. Hét és fél hónap tekintetében igen jelentős ez a látogatószám.  A lista első három helyén az egri Dobó István Vármúzeum, a Magyar Műszaki és Közlekedési Múzeum és a Magyar Nemzeti Múzeum végzett. A 4. leglátogatottabb intézmény a keszthelyi Helikon Kastélymúzeum. Őt követi az Ópusztaszeri Nemzeti Történeti Emlékpark, a Szépművészeti Múzeum, a Magyar Nemzeti Galéria, majd 8. helyen a Rákóczi Múzeum. Rajtuk kívül a Mátyás-templom és gyűjteménye és a Magyar Nemzeti Múzeum Mátyás Király Múzeuma (Visegrád) került be a 10 leglátogatottabb intézmény közé. Nagyon örülünk, hogy a Rákócziak öröksége és a késő reneszánsz vár vonzó célpont tud lenni a rendkívül gazdag magyarországi múzeumi kínálatban. Büszkék vagyunk arra is, hogy a Magyar Nemzeti Múzeum és a sárospataki ill. a visegrádi tagintézménye is bekerült a 10 leglátogatottabb múzeum közé. A sárospataki múzeumot 2022-ben is nagyon sokan választották. Intézményünk az őszi,  téli hónapokban (hétfő kivételével) is nyitva van. Várjuk Önöket! A Rákóczi-vár minden évszakban szép! Fedezze fel Ön is kiállításainkat, csodálatos parkunkat, faóriásainkat!

Tamás Edit írása