L. Simon László, a Magyar Nemzeti Múzeum főigazgatója

L. Simon László, a Magyar Nemzeti Múzeum most beiktatott főigazgatója a székesfehérvári Teleki Blanka Gimnáziumban érettségizett (1990), majd az Eötvös Loránd Tudományegyetem Tanárképző Főiskolai Karán magyar-történelem szakos tanári oklevelet (1996), az ELTE Bölcsészettudományi Karán pedig magyar nyelv és irodalom szakos középiskolai tanári végzettséget szerzett (1998). Ugyancsak az ELTE-n Ph.D ösztöndíjasként abszolutóriummal zárta tanulmányait. Ezután megszerezte a felsőfokú kulturális menedzseri képesítést, illetve a gyöngyösi Károly Róbert Főiskolán a szőlész-borászmérnök szakot is elvégezte.
Húsz éves kora óta publikálja verseit, rövidebb prózai munkáit, recenzióit, kritikáit, esszéit, tanulmányait, különböző folyóiratokban, alapítója a Fiatal Írók Szövetségének, amelynek 1998-2004 elnöke is volt. 2004-től 2010-ig a Magyar Írószövetségben dolgozott, ahol a szervezet titkáraként Kalász Márton és Vasy Géza elnöki munkáját segítette. Két és fél évtizedes szerkesztői gyakorlattal rendelkezik: a Magyar Műhely című avantgárd irodalmi folyóirat szerkesztőségének huszonöt éve tagja. Hosszú évekig szerkesztője, illetve főszerkesztője a Szépirodalmi Figyelő című folyóiratnak, 2010 előtt pedig az Írószövetség nagy múltú lapjának (Kortárs) rovatvezetője. Alapítása óta szerkesztője a konzervatív társadalomtudományi folyóiratnak, a Kommentárnak, ahol alkalmanként maga is publikál. Alapítója volt a Ráció Kiadónak, ahol számos könyve is megjelent. Ezenkívül kötet- és könyvborító tervezéssel is foglalkozott, tipográfiai munkásságát önálló kiállítás keretében mutatták be Székesfehérváron. A saját verseit tartalmazó Japán hajtás című verseskötet vizuális megtervezése, nyomdai előkészítése is személyesen az ő munkája, amely a 2008-as Könyvhéten Szép Magyar Könyv Díjat kapott.
Jelenleg két tudományos és egy helytörténeti könyvsorozat sorozatszerkesztője (Aktuális avantgárd, Underground expanzió, Velencei-tavi könyvtár). Több mint egy évtizede alapítója volt a budapesti Magyar Műhely Galériának, ami napjainkban is a fővárosi képzőművészeti élet egyik elismert helyszíne.
A Magyar Nemzeti Múzeum főigazgatói pályázatára benyújtott 52 oldalas tervezetét a József-Attila-díjas író, szerkesztő, kulturális szakértő a saját honlapján hozta nyilvánosságra.

Köszöntjük a Magyar Nemzeti Múzeum új főigazgatóját!

Részletesebb információ a Magyar Nemzeti Múzeum honlapján olvasható.