Hat nap: 2205 látogató a múzeumban

2020. június 20-án nyitotta újra kapuit az MNM Rákóczi Múzeuma. Már az első nap nagyon sokan érkeztek hozzánk, 401 belépőjegyet vásároltak. Az első három családot köszöntöttük, akik közül kettő Budapestről, egyikük Sopronból érkezett. Mindez jól mutatja, hogy a vár látogatói az egész ország területéről érkeznek.
Az első héten megindultak a csoportok is, bár meghatározóan a családi turizmus a jellemző. Lassan két évtizede, hogy az MNM Rákóczi Múzeuma látogatottságában a családok jelentik a látogatók döntő többségét. Megérkezett az első kirándulóhajó Szlovákiából, s már felkerekedtek a családok is a Felvidékről.
Június 23-tól minden kiállításunk újra látogatható. Nagy örömmel tapasztaljuk, hogy a Rákóczi kiállítás és a Vörös-torony mellett népszerű az Ágyúöntő műhely, a Kazamata, az időszaki „A Rákócziak” és a Szőlészeti kiállítás is. Bízunk abban, hogy a lendületes kezdés után július és augusztusban is sokan választják a Rákóczi-várat úti céljuknak. A bejelentkezések alapján sok látogatóra számítunk az őszi hónapokban is.

Tamás Edit

Fotók: Szabó Eszter