A Történelmi Emlékhelyek Napján az eső sem szegte kedvét a sütni vágyóknak

2019. május 11-én a Magyar Nemzeti Múzeum Rákóczi Múzeuma Történelmi Emlékhelyek Napja alkalmából sütőházi programmal készült. Ezen a napon a látogatók a belépőjegyek árából 50%-os kedvezményt kaptak.
A már-már hagyománynak számító sütőházi program 10 órától indult és 13 óráig lehetett rá jegyet váltani. Bár az előrejelzés felhőtlen, napos időt ígért nekünk, sajnos délelőtt viharosabbra fordult az időjárás. A nap sikerességét ez azonban nem veszélyeztette, a résztvevők száma így sem maradt el az elmúlt évekhez képest.
A sütőházi környezet, a meleg kemence, a finom illatok mind-mind vonzó tényezőnek bizonyult. A múzeum dolgozói készítették a kelt tésztát, ebből csinálhatták a kuktálkodni vágyók kalácsaikat. A tésztát a gyermekek és szüleik, nagyszülőik is nagy örömmel formázták, fonták, ízesítették. Mazsola, kókuszreszelék, vanília cukor és mák állt a rendelkezésükre, hogy még finomabbá tegyék saját kezűleg előállított pékárúikat. A vállalkozó kedvű résztvevők még tésztát is dagasztottak szakmai felügyelet mellett. Az elkészült finomságokat volt, aki helyben még melegében elfogyasztotta, volt, aki hazavitte.
Örülünk, hogy idén is eljöttek a Rákóczi-várba, s velünk ünnepelték az Emlékhelyek Napját, melyről az M1 Televízió élő kapcsolásában is beszámoltak.

Szabó Eszter