A Himalája magyar remetéje sok érdeklődőt vonzott

A Magyar Nemzeti Múzeum Rákóczi Múzeuma 2019. április 25-én izgalmas, témával várta a hallgatóságot: A Himalája magyar remetéje - Kőrösi Csoma Sándor útján Erdélytől Indiáig.
A vendégelőadó a geográfus, tudománytörténész, múzeumigazgató Dr. Kubassek János volt, aki immár második alkalommal tisztelte meg magvas gondolataival a múzeum lelkes közönségét. A kutatása, melyet legalább 30 éve folytat még mindig feltár újabb és újabb titkokat Kőrösi Csoma Sándor életéről, akit világszerte elismernek, mint a tibetológia atyját, az angol-tibeti szótár megalkotóját. Az előadás magas színvonala, szakmai, de mégis közérthető nyelvezete, az életből merített kedves és megmosolyogtató történetek, a nagy mennyiségű képanyag a távoli ismeretlen világról elvarázsolta a jelenlévőket.
Szinte biztosan nem csalódott, aki eljött és figyelemmel kísérte a magyar világutazó kalandos életútját Dr. Kubassek János lebilincselő közvetítésében.

Bodnár Edina és Szabó Eszter