varázslat

Varázslat, Zsolnay-tányérral

Petrőczi Éva munkásságát jól ismerhetik a sárospatakiak. Tudományos konferenciák visszatérő nagyhatású előadójaként számtalanszor hallhattuk. Számos itt megjelent kötet, tanulmánykötet szerzőjeként is olvashattuk írásait.  Versesköteteinek bemutatóin is gyakran magával ragadta közönségét az elmúlt években városunkban is. Hatvanadik a most bemutatott kötete, melyek sorában a huszadik verseskötet. Darabjai 2022-2023-ban születtek, s a Fekete Sas Kiadó jóvoltából jelentek meg. Székely György ajánló soraiból idézve: "...nem csak stílusával és mondanivalójával gyönyörködtet. Beavat egy különleges világba, amely a múltban gyökerezik, de a jövőbe lát. Szinte együtt él a múlt sok-sok szereplőjével: mint egy nagy család, amelynek hol egyik, hol másik szereplője bukkan fel a versekben."
A szerda esti könyvbemutatót sárospataki érdeklődők és "A könyv a kora újkori Kárpát-medence művelődésében" című konferencia résztvevői is megtisztelték. "A Babérköszörűtől" versét hallhattuk először, majd csodálatos válogatást kaphattunk a bemutatott versek sorából. Mindezek Éva történetei által valóban egy nagy családdá varázsolták a hallgatóságot. A program után mindenki egyetértett Székely György azon soraival, hogy "egyszerűen nem lehet letenni a könyvet. Újra elővesszük, ha lehet, újraolvassuk és mindig észreveszünk valami huncutságot vagy békétlenséget."
A varázslat magával ragadott, s hiszem, hogy e kötettel a kezemben nem múlik el. Kedves Éva! Nagyon köszönjük!

Dr. Tamás Edit

Fotók: Dr. Tamás Edit