A Rákóczi Múzeum vendégkiállításai Szécsényben

A Rákóczi-szabadságharc első magyarországi országgyűlése 315. esztendeje, 1705. szeptember 12-én kezdődött Szécsényben. Az eseményre több programmal emlékeznek a településen. A Kubinyi Ferenc Múzeum felkérésére a Magyar Nemzeti Múzeum Rákóczi Múzeuma két kiállítást kölcsönzött ez alkalomból.

A II. Rákóczi Ferenc-Emlékév Testület támogatásával megvalósult „Rákóczi gyermekrajz kiállítás” az elmúlt évi pályázat során készült művekből válogat. A Kárpát-medence területéről érkezett rajzok között bemutatunk Szécsényhez közeli települések és Sárospatak iskolásai által készítetteket is.

Másik kiállításunk, mely „A Rákócziak” címet viseli, kettős. 40 fotó és hozzá kapcsolódó szöveg végig kíséri a Rákóczi-család és a szabadságharc történetét, II. Rákóczi Ferenc életét. A Rákóczi Múzeum ugyanakkor műtárgyanyagából is bemutat egy válogatást. Látható Jakobey Károly II. Rákóczi Ferencet és feleségét ábrázoló festménye, a sárospataki vár képe is. Helyet kaptak 1694-ben készült metszetek, épp úgy mint 1976-ban készült grafikai alkotások. A szabadságharc zászlainak másolatai és a témához kapcsolódó kötetek különlegességei a kiállításnak

Dr. Limbacher Gábor a Kubinyi Ferenc Múzeum igazgatója köszöntötte a megjelenteket, a kiállítást Dr. Tamás Edit, a Magyar Nemzeti Múzeum Rákóczi Múzeuma igazgatója nyitotta meg. Az eseményen közreműködött az Erkel Ferenc Vegyeskar.