GYERMEKRAJZ PÁLYÁZAT CZINKA PANNA ÉS A LEGENDÁK

GYERMEKRAJZ PÁLYÁZATOT HIRDET

CZINKA PANNA  ÉS A LEGENDÁK
címmel.

A közhiedelemben úgy él, hogy Czinka Panna II. Rákóczi Ferenc prímása volt. A legenda  Jókai Mórnak köszönhető, aki a Szeretve mind a vérpadig című regényében így szerepelteti. Ez azonban tévhit. Czinka Panna a legendás magyar cigányzenész, az első mai értelemben vett cigányprímás 1711-ben született Sajógömörön. Nagybőgős férjével és zenész sógoraival együtt ő alapította 1728-ban az első ismert, híressé vált magyar cigányzenekart.
Az 1800-as években Fáy István és Káldy Gyula  adták ki műveit. A legenda szerint az ő műve a Rákóczi-induló, bár az csak a XIX. század elején, halála után keletkezett.

Borsod-Abaúj-Zemplén megyei általános iskolás tanulók jelentkezését, rajzait várjuk!

A rajzokat 2015 április 30-ig küldhetik az alábbi postacímre:

MNM Rákóczi Múzeuma Leskó Andrea
3950 Sárospatak Pf: 71

A verseny eredményéről 2015. május 15-ig értesítjük a résztvevőket!
A verseny járásonként értékelésre.
A versenyen résztvevők közül a legjobbak könyvjutalomban részesülnek.
Az első három helyezett diák osztályát/vagy általa megnevezett közösségét meghívjuk ingyenes napijeggyel a MNM Rákóczi Múzeumába!

Felhívjuk a figyelmet arra, hogy a  MNM Rákóczi Múzeumába a MÁV vasúti kedvezmény jóvoltából ingyenesen utazhatnak vonattal a szervezett iskolai csoportok.
A legjobb rajzokat a Múzeum honlapján közzé tesszük.