A Tárogatós Világtalálkozó résztvevői léptek fel a Rákóczi-várban

Ötödik alkalommal rendezte meg a közelmúltban a Rákóczi Tárogató Egyesület a Tárogatós Világtalálkozót Vaján, a Magyar Nemzeti Múzeum Muzeális Gyűjteményében. Az Egyesület és a Világtalálkozó szervezője, Nagy Csaba tárogatóművész fogja össze a tárogatón játszó magyar és külföldi zenészeket. Az Egyesület évente országos tárogatós találkozót szervez, ötévente pedig tárogatós világtalálkozó megrendezésére kerül sor. A Rákóczi Tárogató Egyesület igyekszik mindent megtenni azért, hogy ez a hangszer minél ismertebb, kedveltebb legyen a magyar és a külföldi közönség előtt.

A 2015. július 1-12 között sorra került Világtalálkozó résztvevői folytatva a hagyományokat ellátogattak Sárospatakra. Nagy sikerű vár udvari koncertjükre nagyon sokan kíváncsiak voltak július 3-án. A százhúsz fős tárogatós csapatból a találkozó legfiatalabb és legidősebb résztvevője mellett számos külföldi tárogatós játékát hallhatták a patakiak. Köztük volt olyan amerikai fellépő is, aki mind az öt Világtalálkozón részt vett. Volt a műsorban szereplők között egykori miniszter, Szerencsről érkezett tárogatós, s hölgy is. A tárogatót 2015-ben választották a hungarikumok sorába. A kuruc kor és a tárogató egybekapcsolódik a magyarság tudatában, a sárospataki közönség soraiban is nagy népszerűségnek örvend.

Dr. Tamás Edit