Tudta-e, hogy Károlyi István és Windischgraetz Mária 1930. július 8-án Sárospatakon tartotta esküvőjét?

A herceg Windischgraetz-család magyarrá válását és viszonylag gyors beilleszkedését az arisztokrata családok körébe jól mutatja az ifjabb Lajos herceg leányának, Mária Magdolnának sárospataki esküvője.
A 19 esztendős Windischgraetz Mária (1911-2004) 1930. július 8-án kötött házasságot gróf Károlyi Istvánnal (1898-1967). A vőlegény apja a Fótón élő Károlyi László. Ő és felesége nevéhez fűződik füzérradványi kastély átalakítása, berendezése. A fiatalok házassága idején azonban már a kastélyt nem használta a család.
A fejedelmi pompával, magyar külsőségek közt megtartott menyegzőről a „Sárospatak” című lap részletesen beszámolt. A vőlegény vörös bársony díszmagyarban  és farkaskacagányban, a menyasszony  a fővárosi Sziget utcai ipariskola növendékei által varrott ruhában jelent meg. A vár „piros-fehér-zöld bengáli fényben tündökölt”, lampionok lógtak a kertben, két cigányprímás játszott kuruc nótákat.
Az esküvő után Károlyi István és felesége Mária hozott újra életet a füzérradványi kastélyba. A fiatalasszony javaslatára kastélyszállót alakítottak ki, melyet 1938-ban nyitottak meg. Sikeresen működött, a lillafüredi kastélyszállóhoz hasonló népszerűségre tett szert. 

Tudta-e
- Windischgraetz Máriát családja Madynak nevezte?
- a sárospataki várban rendezett esküvőt filmhíradó is megörökítette.  A 35 mm-es, fekete-fehér film a Nemzeti Levéltár Országos Levéltárában Budapesten megtalálható.  Vetítési időben kb. 5 perc.
- Windischgraetz Mária esküvői öltözékét különlegessé tette, hogy Brandenburgi Katalin, Bethlen erdélyi fejedelem második feleségének XVII. századi gyöngyös főkötőjét viselte?
- a koszorús lányok rózsaszín ruháiból kettő maradt meg? Az egyik Fóton a Károlyi család kiállításán látható. A másikat Windischgraetz Mária fia, az Egyesült Államokban élő Károlyi Sándor ajándékozta a MNM Rákóczi Múzeumának.