Múzeumpedagógiai foglalkozás

A MNM Rákóczi Múzeuma új időszaki kiállítása „Az üveghegyen innen és túl” címmel bemutatja az üvegkészítés technológiáját, szerszámait és a kész termékeket, a díszítési technikákat, valamint áttekintést nyújt a Zempléni-hegység üveghutáiról.

Az érdeklődők kisfilmek segítségével végig kísérhetik az üvegkészítés fázisait. A gyerekek megtapinthatják az üvegkészítés alapanyagait, egy fából készült formát, amelybe a folyékony üvegmasszát fújták.

A program a kiállítás megtekintésével kezdődik, majd azt követően kerül sor a foglalkozásra, ahol a gyerekek kipróbálhatják a hagyományos üvegdíszítési eljárást, vagy szabadjára engedhetik fantáziájukat az emléktárgyaik elkészítésénél.

Az elkészült dísztárgyakat hazavihetik magukkal a résztvevők, a foglalkozáshoz az eszközöket a múzeum biztosítja.

A foglalkozás ára: 500.-/fő

A kiállítás megtekintése: 250.-/fő

A foglalkozás időtartama: 60 perc

Létszám: maximum 15 fő (több gyermek esetén csoportbontásban)

Bővebb információ:
47 311 083 116-os melléken Kuzsmiczki Esztertől vagy Leskó Andreától,
vagy e-mailben Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. , Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címen.

Magyar Nemzeti Múzeum Rákóczi Múzeuma

Sárospatak 3950 Szent Erzsébet út .19
 Phone: +36 47 311-083
 Email: info@rakoczimuzeum.hu

Néprajzi Kiállítóhely Sárazsadány

Sárazsadány 3942 Fő út 36-38.
Phone: +36 47 590-005
Email: info@rakoczimuzeum.hu

Pataki Vár Alapítvány

Támogassa alapítványunkat adója 1%-ával!

Alapítás éve: 1991

Adószám 1% adományozáshoz:18400027-1-05