A Korompay gyűjtemény

2014 tavaszán különleges gyűjtemény-együttessel gazdagodott a MNM Rákóczi Múzeuma. Korompay László és felesége, a sárospataki születésű Sipos Judit gyűjtötte, gondozta ezt az iparművészeti szempontból jelentős, tematikáját, áttekintő jellegét nézve európai mérvű, darabszámát összehasonlítva Közép-Európában az elsők között említendő gyűjteményt.

Az öntöttvas együttes Sándor József kohómérnök adományaként került a Magyar Nemzeti Múzeum Rákóczi Múzeumába. Adományozónk több mint egy évtizede segíti a múzeum szakmai munkáját, céljaink megvalósulását.
A 404 darab művészi öntöttvas tárgyat számláló gyűjtemény múzeumunk történetének legjelentősebb adománya. Egy olyan gyűjtemény, mely hihetetlenül szép tárgyak megalkotására képes szakembereknek, a mesterséget fantasztikus magasságokba emelő mestereknek állít emléket.

„Műtárgyak napról napra” sorozatunk öntöttvas gyűjteményünk két darabjával indul útjára.

Tamás Edit