Sikeresen zárta kapuit a húsvéti játszóház a Rákóczi várban

Első alkalommal került megrendezésre húsvéti játszóház a MNM Rákóczi Múzeumában.

A húsvét mozgó ünnep, a tavaszi napéjegyenlőséget követő első holdtölte utáni vasárnap. Farsang vasárnapja után 7 héttel, pünkösd előtt 50 nappal ünneplik.

Míg nagypéntek a gyász napja, nagyszombat a megtisztulásé és feltámadásé, addig a nagyhét utolsó napja a mulatságé és örömé. Húsvétvasárnap a múzeum reneszánsz konyhájában közel 200 gyermek és családja találta meg a számára szórakoztató elfoglaltságot. A több helyszínen zajló ingyenes programok közül a lányok különböző technikákkal díszített hímes tojásokat készítettek legszívesebben, a fiúknak a tojásdobálás volt a legérdekesebb. A tojás az egész világegyetemet szimbolizálja, valamint a születést, az élet keletkezését, Krisztus feltámadását jelképezi, a termékenység szimbóluma, gyermekáldást, egészséget is jelent.

A családok nagy örömmel ülték körül a társasjátékos asztalt. Legjobban azonban a sárkánytojás keresését várták a gyerekek, amiért csokoládétojás volt a megérdemelt jutalom és nagy sikert arattak a finom „nyuszipogácsák” is.

Köszönjük a részvételt!